Зовнішнє незалежне оцінювання якості освіти 2018-2019 (ЗНО/ДПА)

  1. Головне про ЗНО/ДПА

Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) – це оцінювання результатів навчання, здобутих особою на певному рівні освіти, що проводиться спеціально уповноваженою державою установою (організацією).

Зовнішнє незалежне оцінювання проводиться з метою забезпечення права осіб на рівний доступ до вищої освіти та оцінювання відповідності результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, державним вимогам.

 

Інформація щодо ЗНО – 2019:

1. Предмети ЗНО ЗНО у 2019 році буде проведено з 11 навчальних предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.
2. Терміни реєстрації для участі в ЗНО Реєстрація триватиме з 5 лютого до 18 березня 2019 року. 
3. Можлива кількість тестувань для учасників Кожен зареєстрований учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів.
4. Календар ЗНО Математика – 21 травня.

Українська мова і література – 23 травня.

Іспанська, німецька, французька мови – 27 травня.

Англійська мова — 28 травня.

Фізика – 30 травня.

Історія України – 4 червня.

Біологія – 6 червня.

Географія – 11 червня.

Хімія – 13 червня.

5. Сертифікаційні роботи Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим  наказом Міністерства освіти і науки України від 03 лютого 2016 року № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінюванню для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти»
6. Особливості ЗНО з іноземної мови У 2019 році випускники закладів загальної середньої освіти, які бажають, щоб результат ЗНО з іноземної мови їм було зараховано як оцінку за ДПА, і вивчають цю мову на стандартному або академічному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань академічного рівня.

Випускники, які вивчають іноземну мову на профільному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань академічного й профільного рівнів.

7. ЗНО та ДПА Учні закладів професійної (професійно-технічної), які у 2019 році завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти, обов’язково проходитимуть ДПА у формі ЗНО з двох предметів:

– української мови;

–  математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) (за вибором учня)

8. Мова тестів За запитом учасників завдання сертифікаційних робіт з історії України, математики, біології, географії, фізики та хімії буде перекладено кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською й угорською мовами.
9. Запрошення-перепустки До 30 квітня 2019 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.
10. Терміни оголошення результатів ЗНО Результати ЗНО з математики, української мови і літератури та фізики буде оголошено до 14 червня, з іноземних мов та біології – до 20 червня, з історії України, географії, хімії – до 25 червня.
12. Додаткова сесія Проводиться для осіб, які з поважної причини не змогли прийняти участь в основній сесії
13. Апеляції У  Порядку  проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти передбачено можливість подання учасниками апеляційних заяв щодо:

– відмови в реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні;

– порушення під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання в пункті його проведення, що може вплинути на об’єктивність результату зовнішнього незалежного оцінювання;

– результатів зовнішнього незалежного оцінювання або рішення про його анулювання.

  1. Нормативні документи

Документ Посилання
Наказ МОН України від 07.12.2018 № 1369 “Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації” http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE32979.html
Наказ МОН України від 28.09.2018 № 1036 “Про підготовку до проведення в 2019 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти” http://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2018/10/Kalendarnyj-plan_2019.pdf
Наказ МОН України від 22.08.2018 № 931 “Деякі питання проведення в 2019 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти” https://ips.ligazakon.net/document/view/re32482?an=1
Наказ МОН України від 10.01.2017 №25 « Деякі питання нормативного забезпечення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти» https://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0118-17
Наказ МОН України від 11.12.2015 № 1277 «Про затвердження Положення про пробне зовнішнє незалежне оцінювання» https://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0009-16
Наказ МОН України від 26.10.2015 № 1107 « Про закріплення зон обслуговування за регіональними центрами оцінювання якості освіти» http://testportal.gov.ua/wp-content/uploads/2017/02/nakaz_1107.PDF
Наказ Українського центру оцінювання якості освіти від 21.05.2019 № 86 «Про внесення змін до Умов участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання» https://dneprtest.dp.ua/docs/2019/pdf/nakaz_vnesennya_zmin_dop_ses_86.pdf
  1. Порядок підготовки та участі в ЗНО 2018-2019

ПОСЛІДОВНІСТЬ ДІЙ УЧАСНИКІВ ЗНО
1 Визначитись з предметами ДПА та з тим, які саме предмети потрібні для вступу до обраного закладу вищої освіти на ту чи іншу спеціальність (якщо є мета вступати до закладу вищої освіти).
2 ОЗНАЙОМИТИСЯ З УМОВАМИ РЕЄСТРАЦІЇ ДЛЯ УЧАСТІ В ЗНО-2019.
3 ПІДГОТУВАТИ КОМПЛЕКТ РЕЄСТРАЦІЙНИХ ДОКУМЕНТІВ. Потрібно після 5 лютого 2019 року ввести реєстраційні дані до спеціальної реєстраційної форми на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) testportal.gov.ua  та сформувати комплект реєстраційних документів.

У разі потреби за консультацією або технічною допомогою з питань реєстрації можна звернутися до закладу освіти, в якому здобуваєте  у поточному навчальному році повну загальну середню освіту (термін реєстрації з 5 лютого до 18 березня 2019 року)

4 Віддати  комплект реєстраційних документів відповідальному за формування комплектів реєстраційних документів у закладі освіти, в якому ви навчаєтесь. Відповідальний надсилає поштою або передає нарочно у встановлені терміни до регіонального центру оцінювання якості освіти комплекти реєстраційних документів.
5 ОТРИМАТИ СЕРТИФІКАТ ЗНО-2019 (далі – Сертифікат). Сертифікат є надзвичайно важливим документом, який підтверджує факт реєстрації для участі в ЗНО та виконує разом з іншими документами функцію перепустки до пунктів проведення ЗНО, у ньому проставляють відмітки про проходження тестувань.

Учні училища отримують Сертифікат за адресою закладу освіти, де вони навчаються.

6 ОТРИМАТИ ЗАПРОШЕННЯ-ПЕРЕПУСТКУ. Інформацію про місце, дату та час проведення ЗНО зазначено в запрошенні-перепустці. Запрошення-перепустка НЕ НАДСИЛАТИМЕТЬСЯ поштою. На початку травня її необхідно роздрукувати зі своєї інформаційної сторінки.
7 ПРОЙТИ ЗНО. Уважно прочитати запрошення-перепустку. Для того, щоб запобігти запізненню в день тестування, необхідно заздалегідь ознайомитися з маршрутами проїзду до пунктів тестування та передбачити додатковий час на випадок проблем із транспортом та заторів на дорогах.
8 ОТРИМАТИ РЕЗУЛЬТАТИ ЗНО. Результати ЗНО зазначаються в Інформаційній картці, що є додатком до Сертифіката. Після оголошення результатів з усіх предметів, із яких було пройдено тестування, потрібно роздрукувати з інформаційної сторінки Інформаційну картку та долучити її до Сертифіката.

За результатами ЗНО випускники закладів професійно-технічної освіти отримують атестат та мають можливість вступати до закладів вищої освіти, використовуючи результати ЗНО

  1. Графік проведення тестувань

  1. Пам’ятка батькам та учням

https://dneprtest.dp.ua/docs/2019/pdf/pamyatka_2019.pdf

  1. Підготовка до ЗНО/ДПА

Цей розділ буде корисний при підготовці до зовнішнього оцінювання 2019 року. Інформаційні матеріали допоможуть Вам зорієнтуватися при підготовці, систематизувати та підвищити рівень знань з відповідних предметів.

https://dneprtest.dp.ua/cms/index.php?option=com_content&view=article&id=650

  1. Додаткова сесія та умови участі

Якщо з поважної причини Ви не змогли взяти участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з одного або кількох предметів, зверніться до Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти (ДпРЦОЯО) протягом п’яти робочих днів із дня проведення зовнішнього оцінювання з певного навчального предмета (з урахуванням дня проведення), із відповідною заявою (якщо пропущено тестування з двох та більше предметів, заяву з кожного предмета тестування потрібно оформлювати окремо), у якій зазначте причину, чому Ви не змогли взяти участь у певному тестуванні. До заяви обов’язково додайте документ(ти), що підтверджує(ють) причину, яка унеможливила проходження Вами тестування у визначені терміни, а також копію сертифіката учасника ЗНО-2019.

Рішення про реєстрацію абітурієнтів для участі в додатковій сесії ЗНО ухвалює регламентна комісія при ДпРЦОЯО, яка з’ясовує достовірності обставин і фактів, що дає можливість особі взяти участь у додатковій сесії зовнішнього оцінювання з певного навчального предмета .

Заяву та інші документи Вам потрібно подати безпосередньо до ДпРЦОЯО або надіслати поштовим відправленням на адресу: ДпРЦОЯО, вул. Новоселівська, 27, м. Дніпро, 49083.

Докладніше про перелік поважних причин та документів, які потрібно подати до ДпРЦОЯО для розгляду можливості участі в додатковій сесії ЗНО-2019 за посиланням https://dneprtest.dp.ua/cms/index.php?option=com_content&view=article&id=796

  1. Підсумки ЗНО 2019-2020

Державна підсумкова атестація у формі зовнішнього незалежного оцінювання якості освіти є обов’язковою умовою отримання свідоцтва про повну загальну середню освіту. В 2018-2019 навчальному році Державну підсумкову атестацію в формі ЗНО пройшов 121 учень. Обов’язковим предметом для складання є українська мова та один предмет за вибором математика або історія України. Історію України обрали 83 учні, математику – 37.

Результати досягнень учнів з ЗНО у 2018-2019 навчальному ріці, %

Результати досягнень учнів з ЗНО у 2017-2018 навчальному році, %