Умови доступності для навчання осіб з особливими освітніми потребами

З метою забезпечення доступності будівель та об’єктів інфраструктури ДНЗ «Запорізьке ВПУМС» для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, відповідно до державних будівельних норм, правил і стандартів (ДБН В.2.2-40:2018 «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення») та результатів обстеження фахівцями технічного стану будівель й споруд,був розроблений та затверджений «План заходів щодо забезпечення доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до будівель, території, що прилягає до цих будівель, та навчальних приміщень» (далі- План). На підставі Плану здійснюється реалізація наступних заходів:

  1. Облаштування пандусами та поручнями зовнішнього входу до навчальних будівель за адресами: вул. Шкільна, буд. 3, м. Запоріжжя, 69095; вул. Олександра Матросова, буд. 6, м. Запоріжжя, 69057 (у яких буде здійснюватись освітній процесс із заявленої професії).
  2. Переобладнання вхідних дверей до навчальних будівель, кабінетів і лабораторій, що передбачає відсутність порогів і перепадів висот підлоги.
  3. Облаштування легко керованих дверних ручок, запорів та інших приладів відчинення і зачинення дверей.
  4. Улаштування в навчальних будівлях підйомних механізмів та санітарно-гігієнічних приміщень для осіб з інвалідністю.
  5. Забезпечення освітнього середовища засобами інформації та сигналізації про небезпеку у вигляді помітних зором текстів, знаків, символів, світлових сигналів, тактильних елементів доступності.
  6. Облаштування території, що прилягає до навчальних будівель училища:тротуарами встановленої ширини з тактильним та контрастним покриттям; бордюрами по краях пішохідних шляхів встановленої висоти;проїздами і проходами в місцях перетину пішохідних шляхів без бордюрів, з плавними ухилами; засобами орієнтації та інформаційної підтримки на всіх шляхах руху до будівель.

Інформація щодо поетапного створення умов доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до навчальних будівель, приміщень та об’єктів інфраструктури училища, буде оприлюднюватись на офіційному веб-сайті закладу П(ПТ)О.