Історія

Державний навчальний заклад «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю» має славетне історичне минуле та багаторічні традиції. Подолавши безліч реорганізаційних перебудов, училище зараз є провідним навчальним закладом ІІІ-го атестаційного рівня з підготовки висококваліфікованих кадрів для легкої промисловості та сфери послуг.

11 лютого 1957 року наказом Запорізького обласного управління трудових резервів № 20 було засновано Технічне училище № 3 (директор – Лук’яненко Іван Михайлович). В травні цього ж року училище прийняло 120 своїх перших учнів, які навчалися за професіями «Кравець жіночого одягу» та «Кравець чоловічого одягу».

     Матеріально-технічна база на той час була представлена 4 майстернями швейного напряму. Весь цей період училище готувало професійні кадри для легкої промисловості всієї Української РСР. За перше десятиріччя існування навчального закладу контингент учнів збільшився в два рази, була впроваджена нова професія «Закрійник».

У 70-80-ті роки директорами училища були Москалець Г.І., Сороченко Є.Д., Рябікіна Н.В., Андрющенко Л.Ф., які доклали своєї душі, управлінського таланту, досвіду педагогічної праці до загальної скарбниці досягнень та звитяг навчального закладу.

В цей період на базі училища на замовлення швейного об’єднання був відкритий філіал, який збільшив контингент на 340 осіб, матеріально-технічна база поповнилася 4 виробничими майстернями та 5 аудиторіями. В цьому десятиріччі навчальний заклад закінчили 4 тисячі учнів.

Наступний освітній шлях навчального закладу був позначений важливими подіями і здобутками. На початку 90-х років розпочалися зміни в усьому СРСР, який розвалювався на шматки, і з тих уламків народжувалася нова Україна. В цей складний для країни період вирішувалася і доля училища, на посаді директора якого була Шепелєва Т.О. Реагуючи на зміни в суспільстві та демографії країни, були проліцензовані професії, що вимагав час. А, саме: :
– «Секретар керівника (підприємства, організації, установи)»
– «Молодша медична сестра з догляду за хворими»
– «Швачка. Вишивальниця»

Новою командою адміністрації був розроблений Стратегічний план розвитку навчального закладу відповідно до якого:
-​ впроваджено нові конкурентоздатні на ринку праці професії
-​ розширено перелік професій та напрямів освітньої діяльності для курсової та індивідуальної підготовки слухачів
-​ впроваджено нові підходи до функціонування дистанційної форми навчання
-​ комп’ютеризовано навчально-виробничий процес
-​ сформовано три відділення: дизайну одягу, перукарського мистецтва та декоративної косметики, адміністрування та обслуговування населення
-​ модернізовано матеріально-технічну базу
-​ реалізовано проект «Електронна бібліотека»
-​ організовано діяльність творчих осередків: народний Театр мод «Стиль», студія перукарського мистецтва «Лік», творча лабораторія з дизайну одягу
-​ створено Центр розвитку професійної компетентності – осередок інноваційної й дослідно-експериментальної діяльності
-​ сформовано колектив висококваліфікованих досвідчених педпрацівників
-​ налагоджено соціальне партнерство з підприємствами – замовниками кадрів міста та області

02 липня 2002 р. директором навчального закладу стала Короткова Ліна Ігорівна, яка розпочала радикальні реформи в системі професійної підготовки робітничих кадрів для сфери послуг регіону. Становлення училища стало справою життя директора. Ліна Ігорівна прагнула не просто йти «в ногу з часом», а значно випереджати його.

     Успішна реалізація Стратегії розвитку училища обумовлена впровадженням нової моделі управління навчальним закладом, орієнтованої на розвиток освітнього процесу з врахуванням регіональних особливостей, тенденцій до зростання автономії навчальних закладів та їх конкурентоспроможності.

    Результатом плідної роботи колективу стало входження ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю» до 100 найкращих професійно-технічних навчальних закладів України та 10-ки кращих ПТНЗ України швейного напрямку за офіційними рейтингами Міністерства освіти і науки України.