Касир на підприємстві – це працівник, що безпосередньо виконує касові операції та здійснює роботу по ефективному обслуговуванню покупців у сферах роздрібної та оптової торгівлі в неспеціалізованих та спеціалізованих магазинах.

Професія касир на підприємстві – одна із найпоширеніших, адже більшість торговельних підприємств не обходяться без них.
Касир здійснює розрахунки за допомогою сучасних технічних засобів. Це пристрої для рахування і сортування грошей, детектори валют, зчитувачі штрих-кодів, новітні касові апарати тощо.

Касир повинен постійно працювати над підвищенням свого професійного і технічного рівня, а також бути готовим до можливих змін у професійній діяльності у зв’язку з оновленням оргтехніки, автоматизованих систем розрахунків з покупцями.
У процесі оволодіння професією майбутні касири торговельного залу вивчають такі спеціальні предмети: основи касових операцій, основи економіки праці і виробництва, сучасні ПЕОМ у професійній діяльності, етика ділового спілкування, товарознавство продовольчих і непродовольчих товарів, техніка і механізація торговельних розрахунків тощо.

Касир (в банку) – робітник, який здійснює касові операції, пов’язані з прийомом та видачею грошей готівкою касам підприємств, установ, організацій, а також приватним особам.
Праця касира (в банку) ручна з елементами механізованої. Присутній вимушений швидкий темп роботи, одиничне виробництво.

Робота касира в банку відноситься до напруженої розумової праці, в значній мірі пов’язана з роботою на персональному комп’ютері та спілкуванні з клієнтами банку. Для неї характерні значні емоційно-психічні навантаження, отже на касира лягає велика відповідальність за зберігання грошей і цінностей, за збитки у разі невмисних дій або недбалого ставлення до своїх обов’язків, відповідальність за провинність щодо оформлення документів.

Відправити повідомлення/запит: